رسانه ها

نمایشگاه گالری 66

نمایشگاه گالری 66

سه شنبه 24 خرداد 1390 - 11:46:04|کد مطلب: 137620                                

نقشمایه های ایرانی در مجسمه های جواهر

نمایشگاه جواهرات هنری امیر حسین دلبری از 27 خرداد در گالری 66 گشایش می یابد .

به گزارش همشهری آنلاین، در این نمایشگاه 120 اثر هنری با رویکرد جواهرات شامل انگشتر ، گوشواره ، گردنبند ، دستبند و دگمه سر دست در معرض دید عموم قرار می گیرد .

دلبری که از شاگردان پرویز تناولی است ،سابقه طولانی در ساخت جواهرات هنری دارد و هر کدام از آثارش را مجسمه های کوچکی می داند که توسط انسان ها حمل می شوند و در واقع ویترین اصلی آثار بدن انسان است.وی المان و نقشمایه های ایرانی را با جواهرات تلفیق کرده و آثاری کاملا بر گرفته از فرهنگ ایرانی را ارایه داده است.او این بار اشعار مولانا و رقص سماع را با جواهرات ترکیب کرده و آثار جدیدی را در این زمینه خلق کرده است که روز جمعه 27 خرداد در گالری 66 رونمایی می شود.غمزه،رقص سماع، خنجر،... عناوین جواهرات هنری اوست.دلبری بعد تازه ای به کلمات بخشیده و با ایجاد فرم و پیچش های نو، برداشت جدیدی از کلمات را برای مخاطب به تصویرکشیده است.او کلمه را از نگاهی سطحی و تنها جنبه ظاهری بیرون آورده و معنای عمیق تری را در معرض قضاوت می گذارد.دلبری علاوه بر ارایه آثار جدید، کارهایی از مجموعه های گذشته اش نظیر کلکسیون عشق و خوشنویسی را در این نمایشگاه به تماشا می گذارد.

امیر حسین دلبری متولد 1361 است و حدود سیزده سال  به طراحی و ساخت جواهرات هنری می پردازد.او تا کنون در کارنامه خود برپایی نمایشگاه های انفرادی را در داخل و خارج از کشور از جمله آرت هاوس کانادا، نیدتاون تورنتو، هند، خانه هنرمندان، دانشگاه فردوسی مشهد و... را دارد .نظرات 0 نظر

عضویت در خبرنامه گــروه الف‌دال